cygara humidory cygaro humidor puro
cygara humidory cygaro humidor puro
space cygara, humidory - logo

cygara - strona głównaStrona główna
cygaraCygara
humidory, akcesoriaAkcesoria do cygar
cygara - promocjePromocje
cygara - aktualnościAktualności
cygara, humidory - HoReCaHoReCa
cygara - biznesDla Biznesu
cygara - biznesDegustacje cygar
cygara - biznesPrezenty cygarowe
cygara - kontaktKontakt
partnerzyPartnerzy
poradnikPoradnik cygarowy

Cygara - poradnik

Każde cygaro składa się z trzech elementów: stopy, korpusu i głowy.

W cygarach ręcznie robionych występuje jeszcze jeden element - kapturek. Jest to doklejany na końcu głowy krążek tytoniu, "zamykający" cygaro, a więc naklejany na pokrywę. Kapturek ma kilka zadań. Po pierwsze, powstrzymuje rozwijanie się korpusu. Po drugie jest elementem "wykańczającym", stanowiącym o całości cygara. Ponadto wskazuje, że cygaro jest hecho a mano, czyli wykonane ręcznie.
Cygara maszynowe wykonywane są z tytoniu ciętego, tak więc poza pokrywą nie ma się tam co rozwijać. Cygara wykonywane maszynowo nie posiadają kapturków (maszyna nie jest w stanie nakleić tego elementu). Zamiast tego zostawia otwór (dlatego w produkcji maszynowej nie ma potrzeby odcinania czegokolwiek).
Niektórzy producenci do cygar wykonanych maszynowo doklejają ręcznie kapturek i w ten sposób nazywają swoje wyroby hecho a mano. Jest to nagminne zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym, producenci cygar wykonanych ręcznie coraz częściej używają terminu totalmente a mano, co nie pozostawia najmniejszych wątpliwości co do sposobu wykonania cygara.
Kapturek jest elementem, który obcinamy przed degustacją, otwierając cygaro.

Osobnym elementem jest pierścień (banderolka)- obecnie pełni funkcję reprezentacyjną, wskazując markę i ewentualnie kraj pochodzenia cygara. Pierścienie były koniecznością w przeszłości, gdy panowie palili cygara w białych rękawiczkach; aby ich nie brudzili, producenci zaczęli owijać cygara kawałkiem ozdobnego papieru.

space space
space space space space space
space space space space space
space PURO S.C. © 2013
cygara Poznań | humidory
degustacje cygar
Projektowanie stron internetowych: www.luczak.pl
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
space space