cygara humidory cygaro humidor puro
cygara humidory cygaro humidor puro
space cygara, humidory - logo

cygara - strona głównaStrona główna
cygaraCygara
humidory, akcesoriaAkcesoria do cygar
cygara - promocjePromocje
cygara - aktualnościAktualności
cygara, humidory - HoReCaHoReCa
cygara - biznesDla Biznesu
cygara - biznesDegustacje cygar
cygara - biznesPrezenty cygarowe
cygara - kontaktKontakt
partnerzyPartnerzy
poradnikPoradnik cygarowy

Cygara - poradnik

Wszystko co miłe się kończy; szczególnie dobre cygaro.
Istnieją różne opinie co do długości cygara, na której należy zakończyć palenie. Niektórzy twierdzą, iż jest to długość 2/3 cygara, jeszcze inni, iż jest to granica pierścienia.

Tak naprawdę samo cygaro wskaże nam najlepszy moment na zakończenie degustacji. W pewnym momencie długości cygara (w zależności od formatu) nasycenie olejków eterycznych będzie tak wysokie, że cygaro zacznie nam samoczynnie gasnąć.
Dla nas może być to ten właśnie moment, ale niekoniecznie. Początkującemu aficionado cygaro będzie często gasło z powodu braku jego doświadczenia a nie nagromadzenia olejków eterycznych. Jeżeli jednak jest to już to "właściwe" gaśnięcie, wszystko zależy od nas. Można ponownie odpalić cygaro, uprzednio pozbywając się popiołu delikatnie "okręcając" cygaro o brzeg popielniczki. Rozgrzane cygaro rozpalimy ponownie z dużą łatwością.

Drugą wskazówką jest gwałtowny wzrost mocy cygara - można odczuć to nawet jako szczypanie w język - to też zasługa nagromadzonych w trakcie palenia olejków eterycznych. Osobiście uważam, iż jest to właściwy moment na odłożenie cygara; cygaro pali się dla jego walorów smakowych i gdy te ulegają niekorzystnej zmianie, należy się z cygarem rozstać.

space space
space space space space space
space space space space space
space PURO S.C. © 2013
cygara Poznań | humidory
degustacje cygar
Projektowanie stron internetowych: www.luczak.pl
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
space space